Ve vězení pila jen vodu a jedla rýži. Britka porušila právo šaría

Ve vězení pila jen vodu a jedla rýži. Britka porušila právo šaría
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: násilí
12 / 01 / 2017, 12:00

Hannah Jamesová zřejmě nebude mít na Bahrajn dobré vzpomínky. Byla zde uvězněna za to, že měla být svému muslimskému manželovi nevěrná.

Ten měl pak její nevěru nahlásit úřadům. A ta se trestá v konzervativní islámské zemi Bahrajnu vězením, protože žena porušila příslušné ustanovení práva šaría.

Žena vypověděla, že se snažila opustit Bahrajn, ale její manžel Jassim Alhaddar ji napadl. To ovšem nebránilo, aby byla veřejně obviněna z nevěry, které se měla dopustit vůči svému manželovi. Byla uvězněna a přežívala jen o rýži a vodě.

nepřehlédněte: Britskou turistku znásilnili v Dubaji, hrozí ji i trest smrti kamenováním

Rodina ženy obvinění odmítá a prohlásila, že Jamesová se chtěla vrátit domů, což rozzuřilo jejího manžela Ten měl údajně spálit pas své manželky, aby se nemohla dostat domů do Velké Británie. Podle rodiny je obvinění Jamesové vymyšlené.

Alhaddar všechny obvinění odmítá, i když připustil, že ženu uhodil. Bylo to prý ale vždy v sebeobraně.

Jamesová sice byla po měsíci propuštěna z vězení, ale není ji zatím umožněno odcestovat z Bahrajnu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.