Ve Vídni zadrželi podezřelého z plánování teroristického útoku

Ve Vídni zadrželi podezřelého z plánování teroristického útoku
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: policie
21 / 01 / 2017, 08:00

Rakouská policie včera večer zadržela ve Vídni muže podezřelého z přípravy teroristického útoku v rakouské metropoli. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Zatčeným je podle něj 18letý Rakušan, který má kořeny v zahraničí. Do země přišel z Německa.

Policie zatčením muže zabránila možnému teroristickému útoku ve Vídni, uvedl ministr Sobotka. Policie podle něj nyní prověřuje indicie, že muže radikalizovali islamisté. Podle bulvárního listu Krone je mladík albánského původu. Bombový útok údajně plánoval spáchat ještě tento měsíc.

,,Dnešní případ ukazuje, že Rakousko není žádným ostrovem blažených," uvedl Sobotka. Se zvýšeným rizikem teroristického útoku musí podle něj v současnosti počítat celá Evropa.

,,V posledních dnech jsme dostali informace, že se možná chystá teroristický útok v rakouské metropoli," řekl už dříve agentuře APA policejní mluvčí Thomas Keiblinger. Upozornění podle něj přišlo od zahraničních tajných služeb. Podle listu Krone mladík do Rakouska přijel dnes a od okamžiku překročení hranice ho policie sledovala. Výbušné zařízení muž podle bulvárního listu sestrojil v Německu.

Policejní razii speciální jednotka podnikla kolem 18:00 SEČ ve vídeňském obvodě Favoriten, kde byl podezřelý zatčen v bytě. Podle ministra Sobotky muž nekladl odpor.

Rakouská policie vydala varování pro občany, aby na frekventovaných místech byli obezřetní. Pozor mají dávat na odložená zavazadla a upozornit na ně policisty. Informaci listu Krone, že mělo jít o útok výbušninou, nechala policie bez komentáře. Podle Sobotky prosincový útok na vánoční trh v Berlíně ukázal, že k podobné akci není třeba bomby. Tunisan Anis Amri k atentátu v centru německé metropole použil ukradený kamion.

 

psali jsme:

Turecká policie zatkla pachatele novoročního teroristického útoku v Istanbulu

Teroristický útok? Řidič vjel v Jeruzalémě s nákladním autem do lidí. Zabil čtyři lidi, než byl zastřelen

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.