Ve zprávě o extrémismu prý chybí informace o islámských radikálech v ČR

Ve zprávě o extrémismu prý chybí informace o islámských radikálech v ČR
30 / 08 / 2016, 17:30

Ve zprávě o extrémismu chybí Alwari i Abbas. Chovanče dopracuj to, požaduje Úsvit.

Ve středu bude Výbor pro bezpečnost projednávat Zprávu o extrémismu na území ČR v roce 2015. Má zásadní nedostatky, protože vůbec nezmiňuje islámskou extrémistickou scénu u nás.  Šíření islámu jednoznačně poškozuje demokratický systém České republiky, což je jeden z definičního znaku extrémismu.

„Vynechání jmen jako Hassan Alwari, Muhamed Abbas nebo i vynechání samotného Ústředí muslimských obcí je zásadní chyba. Ministerstvo se nemůže tvářit, že u nás islámských extrémismus neexistuje a je třeba ho mít důkladně zmapovaný. Je proto budu ve středu na výboru navrhovat, abychom vrátili tuto zprávu ministru vnitra Chovancovi k dopracování,“ řekl místopředseda strany a člen bezpečnostního výboru Martin Lank.

Bývalý pražský imám varoval muslimy: "Účast na křesťanské bohuslužbě je odpadlictví od víry"

Zajímavou informací rovněž je, že levicový extrémismus je přibližně o třetinu aktivnější než extrémismus pravicový a že mezi levicové extrémisty jsou řazeni i pro-imigrační iniciativa Refugees Welcome.

Rozdíl mezi pravicovým a levicových extrémismem okomentoval poslanec Martin Lank: „U pravicovému extrémismu jde z pravidla o verbální útoky, naproti tomu ve jménu levicového extrémismu jsou páchány i násilné trestné činy. Mnohem větší společenská nebezpečnost je tedy v levicovém extrémismu, který přecházejí od slov k činům a neštítí se ani žhářských útoků.“

Jan Zilvar, tiskový mluvčí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace