Vedení Policie ČR chce prosadit speciální stabilizační příplatek, a to pro policisty již ve službě

Vedení Policie ČR chce prosadit speciální stabilizační příplatek, a to pro policisty již ve službě
21 / 01 / 2018, 07:30

Vedení Policie ČR chce prosadit speciální stabilizační příplatek, a to pro policisty již ve službě. Alespoň takto se vyjádřil policejní prezident Tomáš Tuhý ve Zpravodajství ČT.

Pojďme se podívat na příplatky, které policistům umožňuje zákon o služebním poměru:

  • Příplatek za vedení

  • Příplatek za službu v zahraničí

  • Příplatek za sportovní reprezentaci

  • Zvláštní příplatek – pro příslušníky, kteří vykonávají službu ve ztížených pracovních podmínkách (obecně se mu říká rizikový, kdy výše příplatku se určuje jinými právními normami)

V názvu těchto příplatků je jejich využití uvedeno. Dále tu máme OSOBNÍ PŘIPLATEK. Jak je to s tímto příplatkem ve skutečnosti? Do služební hodnosti vrchní komisař, tedy do 7. tarifní třídy, může být příplatek maximálně do 60%. Od 8. tarifní třídy výše lze až do výše 100% základního tarifu.

psali jsme: Proč Policie ČR nezajistila svůj přísně střežený objekt?

Většina sloužících policistů do 8. tarifní třídy osobní příplatek nedosahuje takové výše, jak zákon umožňuje. Dle ověřených zdrojů z různých krajů se příplatek pohybuje okolo 1/1. V Praze je samozřejmě průměr větší, ale stále tam jsou velké rezervy.

psali jsme: Policie vám může do počítače nasadit červa. Nevíte o tom a nikdy se to nedozvíte

Proto by vedení policie mělo zvažovat o navyšování tohoto příplatku než vymýšlení dalšího. Také to lze pochopit, že vedení policie má tento příplatek již v plné 100% výši a vyšší si již dát nemůže. Proto možná chce zavést nový příplatek.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace