Vedení policie zvažuje trestní oznámení na Roberta Šlachtu

Vedení policie zvažuje trestní oznámení na Roberta Šlachtu
Popisek: Robert Šlachta
09 / 07 / 2016, 11:30

Policie už také pohrozila Robertovi Šlachtovi „kroky v trestněprávní rovině“. Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Vedení policie ostře odmítlo výroky bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty, který své nadřízené kritizoval v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN). Šlachta v něm například uvedl, že jej nadřízení varovali, ať jeho útvar neřeší některé kauzy.

Policejní prezident podal trestní oznámení na šéfa ostravské ÚOOZ

HN 7. července uvedly, že Šlachta prý pochopil, že vedení policie jde na ruku politikům. "Vedlo to k tomu, že jsem byl pořád znervózňovaný, tak abych vůbec neměl klid. Všechno probíhalo v náznacích: Dávejte si pozor, ať nemáte problém. Pořád nás udržovali v napětí," citoval deník Šlachtu. Bývalý šéf ÚOOZ také prohlásil, že bojoval nejen proti zločincům, ale i s nadřízenými.

Vedení Policie ČR považuje za nutné zásadně odmítnout nařčení bývalého policisty Roberta Šlachty, která byla dnes uveřejněna v Hospodářských novinách. Jakýkoliv nátlak na vedení tohoto útvaru ze strany vrcholných představitelů Policie ČR, stejně tak jako snahu o neoprávněné získání informací z trestních spisů, kategoricky vylučujeme.
Vedoucí funkcionáři Policejního prezidia ČR považují za zarážející skutečnost, že bývalý ředitel ÚOOZ nijak nekonal v dobách, kdy na něj měl být údajný nátlak činěn, a to i přesto, že měl možnost se obrátit například na k tomu příslušnou Generální inspekci bezpečnostních sborů. Nabízí se tedy otázka, proč údajné nezákonnosti policejního vedení vyplouvají napovrch až teď a ke všemu opět cestou médií a nikoliv oficiálním postupem.
Vrcholný management policie současně nevylučuje podniknutí dalších kroků v trestně právní rovině v souvislosti s těmito nepravdivými nařčeními. Zároveň očekáváme, že příslušné orgány budou v této věci konat z moci úřední. Dále jsou služební funkcionáři připraveni vysvětlit a objasnit veškeré okolnosti organizační změny Policie ČR před vzniklou parlamentní vyšetřovací komisí, což považujeme za jediný legitimní postup.
7. července 2016, kpt. Bc. Jozef Bocán, tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

Tagy článku