Vedoucí IT oddělení Coca-Cola Co zatčen za práci pro IS

Vedoucí IT oddělení Coca-Cola Co zatčen za práci pro IS
Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 05 / 2015, 09:00

IT manažer bangladéšské pobočky mezinárodního nápojového gigantu zatčen za snahu odjet do IS a bojovat zde za chalífát.

Společně s ním byl zatčen i druhý muž, učitel z města Dhaka. V pondělí jejich zatčení oznámily úřady a policie v Bangladéši, oba muži byli zadrženi v hlavním městě Dhaka v neděli v noci, řekl policejní detektiv Sheikh Nazmul Alam.

Podle interního zdroje agentury Reuters společnost Coca-Cola již potvrdila, že zadržený Aminul Islam byl šéfem oddělení IT a v práci nebyl již několik dní. Islam působil i jako regionální koordinátor pro Islámský stát.

Tiskový mluvčí Coca-Cola potvrdil informace emailem, když napsal: “Potvrzujeme, že pan Aminul Islam Baig je zaměstnancem IPBL, plně spolupracujeme s policií a soudy na tomto případu."

Detektiv Alam řekl, že zatčený se přiznal k snaze získat 25 studentů pro Islámský stát.

V Bangladéši je 90% populace muslimů a jen za posledních několik měsíců zde bylo zatčeno 12 lidí za své vztahy s IS.

O snaze IS získat vzdělané lidi jsme psali v článku Islámský stát potřebuje lékaře a inženýry

Zdroj: Reuters

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace