Veeam upevňuje vedení na trhu cloudové správy dat s 26% nárůstem ročních opakovaných výnosů ve 2. čtvrtletí roku 2019

Veeam upevňuje vedení na trhu cloudové správy dat s 26% nárůstem ročních opakovaných výnosů ve 2. čtvrtletí roku 2019
27 / 07 / 2019, 07:30

Společnost Veeam® Software, lídr v zálohovacích řešeních umožňujících Cloud Data Management™, oznámila výsledky za 2. čtvrtletí roku 2019. Společnost nedávno překročila 1 miliardu dolarů v ročních objednávkách, připojila se k elitní skupině předních softwarových společností a její roční opakované výnosy (ARR, Anual Recurring Revenue) se ve 2. čtvrtletí roku 2019 meziročně zvýšily o 26 %. Tento nárůst je dokladem úspěchu jedinečného odběratelského cenového modelu zavedeného tento rok pro všechny nové produkty Veeam, včetně nové platformy Veeam Availability Suite™ 9.5 Update 4. Řešení Veeam Availability Suite U4 se těší uznání jako jedna z nejvýznamnějších softwarových verzí v historii firmy a blíží se 350 000 stažení od lednového zveřejnění.

„Jelikož trvale intenzivně investujeme do výzkumu, vývoje, prodeje, marketingu a partnerského ekosystému, vidíme zvýšenou míru přijetí odběratelského licenčního modelu Veeam mezi našimi zákazníky ve všech regionech na celém světě,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel společnosti a výkonný viceprezident pro prodej a marketing. „Všechny geografické lokality zaznamenaly růst, což ukazuje, že v průběhu přechodu do 2. fáze našeho vývoje – hybridního cloudu – je velmi vzrušující být součástí společnosti Veeam. Celých 72 % organizací chce začít využívat cloudovou správu dat[i] a přechází na cloudové strategie. Jsme nadšeni, že je můžeme na této datové cestě doprovázet a naplňovat jejich očekávání jako nejvýznamnější hráč ve sféře cloudové správy dat.“

„Spolupráce se strategickými technologickými partnery nikdy nebyla silnější ani žádanější,“ pokračuje Timashev. „Očekáváme, že ve 2. polovině roku 2019 oznámíme nová partnerství a dále budeme naplňovat poptávku našich partnerů po propojení softwaru Veeam pro zálohování a ochranu dat s předními hardwarovými, úložnými a hyperkonvergovanými řešeními. Náš nový program „with Veeam“, jemuž se dostává mimořádně kladné odezvy, představuje jen jednu ze strategií, jimiž společnost Veeam hodlá provádět inovace a spolupracovat s technologickými partnery, aby mohla přinášet zákazníkům kombinovaná hardwarová a softwarová řešení, rozšiřující výběr a flexibilitu.“

Významná fakta týkající se zákazníků, produktů a partnerů

  • Veeam Backup for Microsoft Office 365, nejrychleji rostoucí produkt v historii společnosti Veeam, přinesl 270% meziroční růst ročních opakovaných výnosů. Řešení Veeam Backup for Microsoft Office 365 si do současnosti stáhlo více než 75 000 organizací, což reprezentuje více než 8 miliónů poštovních schránek uživatelů. Společnost Veeam vydala verzi 3 tohoto produktu na začátku 2. čtvrtletí, což dále upevnilo její dominantní postavení na trhu zálohování platformy Microsoft Office 365, a poskytuje firmám 30x rychlejší zálohování, zlepšené zabezpečení a rozšířenou zákaznickou viditelnost a analytiku.
  • K 355 000 zákazníkům společnosti Veeam po celém světě se nyní připojily společnosti  Make-A-Wish Foundation, Mundo Cuervo, Porsche Informatik, Vancouver Canucks, ABM, Ferrari Agroindustria, Schleswig-Holstein Netz AG, Premier Bank a Ducks Unlimited Canada.
  • Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) má více než 23 500 partnerů, z nichž 4 100 má rovněž oprávnění poskytovat cloudové zálohování a služby DRaaS pomocí technologie Veeam Cloud Connect.
  • Smlouvy o dalším prodeji technologií Veeam se společnostmi Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp a Lenovo dle zprávy přinesly 327% meziroční nárůst celkových transakcí a 123% meziroční nárůst objednávek, což společně vykresluje celkový obrázek v oblasti správy dat pro globální prodejní partnery.
  • Společnost Veeam získala ocenění HPE 2019 Global Technology Partner of the Year, což představuje uznání za skvělý finanční výkon, inovativní řešení a podporu dobrých obchodních výsledků společných zákazníků.
  • Společnost Veeam oznámila ve 2. čtvrtletí nový program with Veeam“, v němž uzavírá partnerství s předními dodavateli úložišť, s cílem poskytovat zákazníkům komplexní řešení sekundárních úložišť, v nichž se spojuje software Veeam s předními úložišti, infrastrukturním hardwarem HCI a sadami pro správu. Již byla oznámena řešení s platformami ExaGrid a Nutanix s dostupností plánovanou na 2. pololetí 2019.

Další informace naleznete na stránkách //www.veeam.com.

 

Podpůrné citace

„Společnost Veeam i nadále vykazuje výrazný nárůst objednávek na vysoce konkurenčním trhu. Přechod od modelu licencování k modelu předplatného představoval pro mnohé dodavatele problém, avšak společnost Veeam si vede úspěšně. Výzkum agentury IDC dokládá, že více než 90 % organizací očekává, že v průběhu 12 následujících měsíců budou používat hybridní či vícenásobná cloudová řešení pro ochranu dat, a právě na tuto příležitost se společnosti Veeam zaměřuje,“ říká Phil Goodwin, ředitel výzkumu, IDC.

„Platforma Veeam pro cloudovou správu dat nám nyní umožňuje zálohovat a obnovovat informační zdroje v rekordně krátké době. Díky tomu máme k dispozici spolehlivé základy pro digitální transformaci. S pomocí společnosti Veeam získáváme vyšší pružnost, což představuje přínos pro naše zákazníky po celém světě. Zkracujeme čas potřebný pro zveřejňování nových softwarových verzí  a zrychlujeme zavádění digitálních inovací,“ říká Christoph Buchstätter, ředitel výpočetních služeb a platforem ve společnosti Porsche Informatik.

O společnosti Veeam Software

Veeam je lídr v oblasti zálohovacích řešení umožňujících Cloud Data Management™. Platforma Veeam Availability Platform je nejkomplexnější zálohovací řešení, které pomáhá zákazníkům na cestě k dosažení úspěchu v 5 fázích Inteligentní správy dat. Veeam má více než 350 000+ zákazníků na celém světě, včetně 82 % ze žebříčku Fortune 500 a 67 % ze žebříčku Global 2000. Hodnocení spokojenosti zákazníků Veeam je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Globální ekosystém Veeam zahrnuje vice než 64 000 partnerů; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE, NetApp a Lenovo; a vice než 22 500+ poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách //www.veeam.com, případně můžete sledovat společnost Veeam na Twitteru @Veeam

Tagy článku