Velitel Islámského státu o Trumpovi: Tento ,,totální šílenec" nám pomůže ve verbování mladých rekrutů

Velitel Islámského státu o Trumpovi: Tento ,,totální šílenec&quote; nám pomůže ve verbování mladých rekrutů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: islámský stát
14 / 11 / 2016, 18:30

Jeden z vysokých velitelů Islámského státu operující v Afghánistánu Abu Omar Khorasani prohlásil o nově zvoleném prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, že je ,,totální šílenec". Podle něho má dosluhující prezident Obama ve srovnání s Trumpem alespoň ,,malý mozeček".

Agentuře Reuters poskytl Khorosani rozhovor a mimo jiné v něm o Trumpovi řekl:

,,Jeho naprostá nenávist vůči muslimům naši práci o hodně zjednoduší, protože můžeme rekrutovat tisíce dalších".

Trumpovy ostré protimuslimské výpady podle Khorosaniho pomohou IS k rekrutování nové ,,mladé krve" do řad této teroristické organizace, přičemž přitom využijí protitrumpovské propagandy.

Khorosani a další bojovníci IS budou cílit na tisíce mladých roztrpčených lidí na Západě, které tak budou chtít do IS přilákat. 

Khorosani v rozhovoru pro agenturu Reuters dále řekl, že ve srovnání s Trumpem má ,,umírněný nevěřící" Barack Obama alespoň ,,malý mozeček". O americké prezidentské volbě Khorosani prohlásil: 

,,Naši vůdci zblízka sledovali volbu amerického prezidenta, ale bylo pro nás nečekané, že Američané by si vykopali (volbou Trumpa) vlastní hroby. Oni tak ale opravdu učinili."

IS měl již na Trumpa spadeno předtím. Objevil se v jeho propagandistickém videu v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu z března tohoto roku.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace