Velitel ruských výsadkářů: Jsme připraveni pomoci Sýrii v boji s teroristy

Velitel ruských výsadkářů: Jsme připraveni pomoci Sýrii v boji s teroristy
Autor fotografie: "Russian paratroopers in Kazakhstan" by US Air Force - http://hn.afnews.af.mil/Photopages/KazakstanSoldiers-B-O.html. Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto - ruská výsadková vojska
07 / 08 / 2015, 11:30

Velitel ruských výsadkových jednotek Vladimir Shamanov řekl, že jeho muži jsou na tuto možnost připraveni.

Řekl to novinářům v úterý, vše podle něj ale záleží na rozhodnutí ruské vlády.

"Samozřejmě, že provedeme rozhodnutí dané vedením země, pokud takový úkol vyvstane," řekl Shamanov, v reakci na otázku syrského reportéra o připravenosti ruských výsadkových vojsk poskytnout pomoc vládě Sýrie v boji proti terorismu.

Shamanov poznamenal, že Rusko a Sýrie pojí dlouhodobé dobré vztahy. "Mnoho syrských odborníků, včetně vojenských, získalo vzdělání v Sovětském svazu a v Rusku," dodal Shamanov.

V případě rozhodnutí ruské vlády o zapojení se do konfliktu může dojít i ke kontakru s ozbrojenými silami USA, které nedávno povolila nálety na obranu svých spojenců v Sýrii.Americké stíhačky v Sýrii proti ruským systémům S-300?

Jak na sebe budou reagovat americké a ruské jednotky stojící každá na jiné straně?

Zdroj: Tass, Israel News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace