Velká Británie: Dvě třetiny "dětských" uprchlíků z Calais jsou dospělí žadatelé o azyl?

Velká Británie: Dvě třetiny &quote;dětských&quote; uprchlíků z Calais jsou dospělí žadatelé o azyl?
20 / 10 / 2016, 07:15

Velká Británie přislíbila pomoc tisícovkám dětí z tábora Džungle v Calais. Hovořilo se především o nezletilých dětech, které se do Francie dostaly z různých končin světa bez rodičů.

Ukazuje se však, že ne všechny „děti“, které v těchto dnech přijíždějí do Spojeného království, jsou skutečně dětmi, píše server parlamentnilisty.cz s odvoláním na britský express.co.uk

Švédsko: 70% nezletilých běženců lže o svém věku

Od pohledu jsou nově příchozí mladíci starší. Konzervativní euroskeptický poslanec David Davies proto volá po důkladných zdravotních prohlídkách migrantů. Žádá, aby bylo např. podle stavu chrupu zjištěno, jak staří migranti skutečně jsou. „Jsem pro pomoc skutečným dětem, ale náš pramen dobré vůle není nevyčerpatelný,“ varoval. „Jsem velmi překvapen, že mezi příchozími nejsou mladé dívky. Přitom bych si myslel, že právě ony jsou nejzranitelnější. Bojím se, že tu dochází ke zneužívání britské pohostinnosti,“ pokračoval.

 

Britské ministerstvo vnitra uvedlo, že za loňský rok se u 65 procent uprchlíků vůbec nepodařilo zjistit, zda ve skutečnosti nejsou starší 18 let, protože britské úřady nemají žádný způsob, jak nezávisle ověřit jejich věk. Pokud jsou uprchlíci bez osobních dokladů a rodných listů, mohou úředníci provádět screening pouze podle jejich "fyzického vzhledu" nebo "chování".

V Německu se před úřady skrývá až půl miliónu ilegálních přistěhovalců bez dokladů

Od září 2014 do září 2015 úřady zpochybnily věk u 590 žadatelů o azyl, v 574 případech byl posuzován jejich věk. Posudky bylo zjištěno, že 371 z nich jsou dospělé osoby. zaznamenán jak mít posouzení věku. A v posledních deseti letech bylo prověřováno celkem 11.121 azylantů, z nichž bylo 4828 osob určeno jako starší 18 let. Podle dokumentů britského ministerstva vnitra mají úřady přistupovat k uprchlíkům jako k dospělým osobám, "pokud jejich fyzický vzhled nebo chování velmi silně naznačuje, že jsou výrazně starší 18 let."

 

Poslankyně za Stranu nezávislosti Velké Británie Jane Collinsová doplnila, že nejeden migrant záměrně zničil své doklady a tvrdí, že je mladší šestnácti let, aby získal finanční příspěvky z britského sociálního systému. Pracovníci úřadů mají mnohdy jen velmi omezené možnosti, jak zjistit, zda je žadatel o sociální dávky opravdu tak mladý, jak říká.

 

Tagy článku