Velká Británie má jasno: Přistěhovalectví se musí omezit „na přijatelnou úroveň“

Velká Británie má jasno: Přistěhovalectví se musí omezit „na přijatelnou úroveň“
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
03 / 07 / 2016, 23:00

Imigrace se stala jedním z hlavních tématem referenda o vystoupení z EU.

Jak v Interview ČT24 upozornil Jan Kavan, Britové sice hovoří o migrační krizi, jde však o jinou krizi než je ta, o které slýchají lidé ve střední Evropě.

„Tady máme na mysli muslimy z Blízkého východu nebo Afričany ze severní Afriky. To v Anglii ne. Anglie není v Schengenu a proti těmto se mohla bránit. Oni mají na mysli Poláky – je tam 920 tisíc Poláků, 37 tisíc Čechů a podobně,“ srovnal.

Britská ministryně vnitra Theresa Mayová disponuje ve svém tažení za předsednickým postem Konzervativní strany a tím i premiérským úřadem oproti ostatním čtyřem kandidátům zdaleka největší podporou. Podle britských médií se za ni již postavilo nejméně pět členů kabinetu a pětina konzervativních poslanců. Zdroj: ceskatelevize.cz

V rozhovoru pro ITV řekla, že z referenda o vystoupení z Evropské unie jasně vyplynulo, že je třeba omezit přistěhovalectví „na přijatelnou úroveň“. To sice Mayová považuje za klíčový úkol pro novou vládu, ale současně je přesvědčena, že by nebylo prospěšné stanovovat pro to nějaká časová vymezení.

Důraznější chce být ministr spravedlnosti Michael Gove, jedna z hlavních postav kampaně za vystoupení z EU, který ve čtvrtek nečekaně oznámil kandidaturu na šéfa konzervativců. Ten bude patrně hlavním rivalem Mayové ve volbách nového předsedy strany, která má v britském parlamentu většinu.

Gove již v pátek uvedl, že chce jako ministerský předseda zavést přistěhovalecký systém inspirovaný Austrálií. Ta zavedla kvóty na počet imigrantů a zájemce boduje. Vyhodnocuje například znalost jazyka, věk, zkušenosti či význam znalostí pro státní ekonomiku.

Brexit podpořila i část přistěhovalců, kteří na ostrovy přišli z někdejších britských kolonií a začali tam nový život. Paradoxně jim vadí migrace. Lidé z východu Evropy prý berou práci jejich dětem a úřady navíc poskytují podporu, se kterou Pákistánci ve svých začátcích nemohli počítat. Zdroj: idnes.cz

Zdroj: ceskatelevize.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.