Velká Británie neudělí azyl křesťance, které hrozí v Pákistánu smrt. Prý je bezpečnostním rizikem (komentář Lumíra Němce)

Velká Británie neudělí azyl křesťance, které hrozí v Pákistánu smrt. Prý je bezpečnostním rizikem (komentář Lumíra Němce)
17 / 11 / 2018, 14:30

Asia Bibi Amid je pákistánská křesťanka, která se provinila tím, že se v roce 2009 při sběru ovoce napila vody ze džbánu a její muslimské kolegyně začaly vykřikovat, že vodu pošpinila a ony se již nemůžou napít vody, které se dotkly rty nečisté nemuslimky. Následně byla obviněna z rouhání proti islámu, za což je v Pákistánu trest smrti. Soud podle očekávání právě takový rozsudek před 8 lety vynesl. Od té doby nebohá křesťanka čekala ve vězení na smrt.

Na nátlak západu byl nakonec její rozsudek zrušen a ona byla v letošním roce propuštěna na svobodu. Příběh se šťastným koncem, napadlo by vás, ale to ještě zdaleka není konec. Její propuštění vyvolalo obrovskou nevoli mezi pákistánskými islámskými fanatiky a po celém Pákistánu se zvedla vlna demonstrací, požadující její smrt. Každý kdo trochu sleduje dění ve světě, ví co dokáže dav zfanatizovaných muslimů a je jasné, jak by tato křesťanka dopadla, pokud by se rozhodla zůstat v Pákistánu. Požádala tedy o azyl  Velkou Británii.  A světe div se, Velká Británie její žádost zamítla.

psali jsme: Soudní verdikt v případě somálské muslimky může být pro českou justici zlomem

Podle Huffington Post důvodem jejího odmítnutí bylo to, že představuje bezpečnostní riziko. Jaké bezpečnostní riziko může představovat jedna křesťanka mezi tisíci dalšími žadateli o azyl?  Asi právě to, že je křesťanka a Velká Británie se obává, že přijetí této ženy vyvolá demonstrace mezi muslimskou komunitou, která vyjde do ulic britských měst a bude hlasitě požadovat její smrt.

nepřehlédněte: VIDEO: Násilí mužů na ženách je úžasné požehnání. Ukážu vám, jak má muž ženu správně bít, šokovala muslimka

Je smutné, když západoevropská země s hlubokými kořeny křesťanství odmítne udělit azyl křesťance, které hrozí v její rodné zemi zaručeně smrt. Zatímco na druhou stranu uděluje azyl tisícům ekonomických migrantů, kteří s křesťanstvím nemají nic společného a jediné co jim hrozí v jejich rodné zemi je práce.

 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku