Velká Británie neudělí azyl křesťance, které hrozí v Pákistánu smrt. Prý je bezpečnostním rizikem (komentář Lumíra Němce)

Velká Británie neudělí azyl křesťance, které hrozí v Pákistánu smrt. Prý je bezpečnostním rizikem (komentář Lumíra Němce)
17 / 11 / 2018, 14:30

Asia Bibi Amid je pákistánská křesťanka, která se provinila tím, že se v roce 2009 při sběru ovoce napila vody ze džbánu a její muslimské kolegyně začaly vykřikovat, že vodu pošpinila a ony se již nemůžou napít vody, které se dotkly rty nečisté nemuslimky. Následně byla obviněna z rouhání proti islámu, za což je v Pákistánu trest smrti. Soud podle očekávání právě takový rozsudek před 8 lety vynesl. Od té doby nebohá křesťanka čekala ve vězení na smrt.

Na nátlak západu byl nakonec její rozsudek zrušen a ona byla v letošním roce propuštěna na svobodu. Příběh se šťastným koncem, napadlo by vás, ale to ještě zdaleka není konec. Její propuštění vyvolalo obrovskou nevoli mezi pákistánskými islámskými fanatiky a po celém Pákistánu se zvedla vlna demonstrací, požadující její smrt. Každý kdo trochu sleduje dění ve světě, ví co dokáže dav zfanatizovaných muslimů a je jasné, jak by tato křesťanka dopadla, pokud by se rozhodla zůstat v Pákistánu. Požádala tedy o azyl  Velkou Británii.  A světe div se, Velká Británie její žádost zamítla.

psali jsme: Soudní verdikt v případě somálské muslimky může být pro českou justici zlomem

Podle Huffington Post důvodem jejího odmítnutí bylo to, že představuje bezpečnostní riziko. Jaké bezpečnostní riziko může představovat jedna křesťanka mezi tisíci dalšími žadateli o azyl?  Asi právě to, že je křesťanka a Velká Británie se obává, že přijetí této ženy vyvolá demonstrace mezi muslimskou komunitou, která vyjde do ulic britských měst a bude hlasitě požadovat její smrt.

nepřehlédněte: VIDEO: Násilí mužů na ženách je úžasné požehnání. Ukážu vám, jak má muž ženu správně bít, šokovala muslimka

Je smutné, když západoevropská země s hlubokými kořeny křesťanství odmítne udělit azyl křesťance, které hrozí v její rodné zemi zaručeně smrt. Zatímco na druhou stranu uděluje azyl tisícům ekonomických migrantů, kteří s křesťanstvím nemají nic společného a jediné co jim hrozí v jejich rodné zemi je práce.

 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace