Velká Británie se obává teroristického útoku

Velká Británie se obává teroristického útoku
29 / 08 / 2014, 06:54

 V zemi byl vyhlášen druhý nejvyšší stupeň ohrožení teroristický útokem.

Britská ministryně vnitra Theresa May a premiér David Cameron oznámili zvýšení hrozby teroristického útoku na území Velké Británie ze 3. stupně výrazné (Substantial) na 4. stupeň závažné (Severe) z pětistupňové škály (nejzávažnější je tzv. kritické - kdy je útok očekáván v blízké budoucnosti). Rozhodnutí padlo na základě oznámení od Joint Terrorism Analysis Centre (JTAC) (poradní orgán britské vlády, který analyzuje bezpečnostní situaci v zemi, složený ze zástupců zpravodajských služeb, policie, ministerstev vnitra a zahraničí). 

Velká Británie reaguje na vývoj v Sýrii a severním Iráku, kde operují teroristické skupiny, které plánují útoky proti západu. Ministryně doslova uvedla: "Stojíme tváří v tvář skutečnému a vážnému ohrožení Velké Británie z mezinárodního terorismu. Chtěla bych vyzvat občany, aby byli pozorní a hlásili jakékoli podezřelé aktivity na policii." V zemi panují obavy z návratu britských radikálů, kteří by mohli spáchal teroristický útok.

Hrozba útoků teroristů panuje i kvůli summitu NATO v Newportu a Cardiffu ve dnech 4. a 5. září. Více zde.

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.