Tisíce imigrantů ohrožují dopravu mezi Velkou Británií a Francií. Nejezdí trajekty, vlaky mají zpoždění

Tisíce imigrantů ohrožují dopravu mezi Velkou Británií a Francií. Nejezdí trajekty, vlaky mají zpoždění
27 / 07 / 2015, 16:45

Trajektová doprava mezi Dover a Calais byla opět až do odvolání přerušena. Útoky až deseti tisíc imigrantů, kteří se snaží dostat do Británie, vedly k uzavření přístavu v Calais.

Britský server express.co.uk dnes zveřejnil další upozornění na opakující se problémy v osobní i nákladní přepravě mezi britským Doverem a francouzským Calais.

Denně do utečeneckého tábora ve francouském přístavu Calais přibude až 150 uprchlíků, kteří se opakovaně snaží dostat do Velké Británie. Na konci srpna by mělo být v tomto kempu až 10 000 imigrantů. Situace, která se zpočátku zdála řešitelná, přerostla v průběhu léta do stupňující se krize, která ohrožuje přepravu nákladu i osob mezi Francií a Anglií.

Problémy s přepravou denodenně zažívají i turisté, kteří využívají trajekty k cestě na kontinentální Evropu. Provozovatel trajektů DFDS Seaways včera opět pozastavil až do odvolání veškerou dopravu mezi oběma přístavy. Tisíce turistů zůstaly zablokovány na obou stranách Kanálu a snaží se použít jiné linky, především na trase Dover-Dunkerque. Nicméně díky pasovým kontrolám se musí turisté smířit s několikahodinovými čekacími dobami.

Podle britských politiků se už nejedná o uprchlíky jednotlivce, ale organizované gangy, které se snaží nelegálně dostat do Británie. Navíc francouzská policie se obává přijmout tvrdší opatření proti imigrantům, protože se bojí otevřených nepokojů ze strany obyvatel tábora "Džungle 2".

Krize kolem migrantů v Calais nabírá na obrátkách. Britští řidiči kamionů požádali britskou a francouzskou vládu o ochranu, protože prý každodenně čelí smrtelným zraněním ze strany utečenců.

Mluvčí společnosti Eurotunnel, která zajišťuje vlakovou přepravu mezi oběma zeměmi, John Keefe řekl: "Policisté víceméně vůbec nezasahují a naše společnost čelí každý večer útokům imigrantů, kteří se snaží dostat do tunelu." Například minulý týden dvě dívky překonaly oplocení u železniční trati a pohybovaly se po kolejích, kde jezdí rychlovlaky; musela zasahovat bezpečnostní služba, která byla nucena je svázat.

Vlaková doprava byla přerušena ve čtvrtek, kdy na nádraží v britském Folkestone byla nalezena mrtvola imigranta, který se pokusil dostat do země na střeše vlaku. Vlaky měly v pátek až pět hodin zpoždění, a to v době, kdy se tisíce lidí snažily dostat do Francie a dál do Evropy na dovolenou.

Server doporučuje pravidelně sledovat dopravní informace na britských komunikacích na stránkách highways.gov.uk a rovněž na stránkách eurotunnel.com


Zdroj: express.co.uk

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.