Velký Ed, kterého všichni považovali za génia: Na jeho obětech ho zajímaly hlavy – včetně té jeho kruté matky

Velký Ed, kterého všichni považovali za génia: Na jeho obětech ho zajímaly hlavy – včetně té jeho kruté matky
Popisek: Ed Kemper
08 / 06 / 2018, 18:00

Edmund Kemper (1948), známý jako Velký Ed (měřil 204 cm), zabil v Kalifornii svou babičku, dědečka, matku, její kamarádku a šest studentek. První vraždu (babičky) spáchal v roce 1964, když mu bylo pouhých 14 let. Své pozdější oběti sexuálně zneužil (jejich hlavy).

Byl vysoce inteligentní (IQ 140), všichni ho považovali za génia – kromě jeho matky. Vraždy dokonce časti probíral s detektivy v baru The Jury Room (Místnost poroty – jaká ironie), kteří tehdy vyšetřovali případy vražd studentek. Kempera však ani zdaleka - a kupodivu - nepodezřívali.

Zvláště svou matku zabil obzvlášť brutálním způsobem. Po smrti jí uřízl hlavu, kterou se orálně uspokojil. Vyřízl jí hlasivky, které spláchl v drtičce („protože pořád žvanila“). Matka ho vždy ponižovala. „Znala mé slabiny dokonale – vždyť je sama vytvořila,“ vypověděl Kemper.

psali jsme: Jay-Z: 15 let vězení za útok nožem na večírku a rvačka ve výtahu se zuřivou příbuznou

První zavražděnou byla jeho vlastní babička, autorka knih pro děti. Zabil ji 27. srpna 1964 na zahradě, kde seděla za stolem a psala knihu. Střelil ji do hlavy.

O pár minut později zabil dědečka, který se vrátil z nákupu. „Ji jsem zabil proto, abych zjistil, jaké to je zabít vlastní babičku,“ vypověděl Kemper. Dědečka prý proto, že by byl určitě naštvaný, kdyby zjistil, co udělal babičce.

Po vraždách (bylo mu 15) byl umístěn do ústavu pro duševně choré, kde se spřátelil se svým psychologem a stal se jeho asistentem. V roce 1969 (po pěti letech v blázinci) byl propuštěn na svobodu a předán (jako dvacetiletý!) do péče své matky.

psali jsme: John Travolta: jeho masér se vytasil se skoro 20 let starou historkou ze sauny. Šílenství pokračuje

V období mezi květnem 1972 a dubnem 1973 zabil Edmund Kemper šest studentek, svou matku a její nejlepší přítelkyni. Na lov svých obětí vyrážel často po hádce se svou matkou, která ho ponižovala.

 Ed Kemper

Ed Kemper v doprovodu policie

 

Studentky bral jako stopařky, pak je zavezl na odlehlé místo, kde je zabil (udusil, uškrtil nebo zastřelil). Pak těla převezl do svého bytu, kde znásilňoval odřezané hlavy a těla a poté je pitval. V tu dobu chodíval do baru, kde vraždy probíral s policisty, a pomáhal „určit profil vraha“.

Hlavy studentek pohřbíval na zahradu pod okny matky, a to vždy tváří nahoru. „Přece chtěla, aby k ní někdo vzhlížel,“ řekl později detektivům.

Na Velký pátek (20. dubna) 1973 večer čekal Kemper doma na svou matku, která byla na večírku. „Čekáš tu na mě, aby sis mi zase stěžoval?“ řekla mu. Popřál jí dobrou noc a ubil ji tesařským kladivem. Pak odřezal nožem hlavu, orálně zneužil, a poté použil jako terč na šipky.

Po vraždě matky zavolal její přítelkyni (59) a pozval ji k nim domů. Hned po příchodu ji uškrtil. Pak nasedl do auta a odjel do Colorada, jako se chtěl nadechnout svobody, a poslouchal rádio. Žádné zprávy o vraždách. Tak zastavil, z budky zavolal na policii a přiznal se k vraždě své matky a její kamarádky.

psali jsme: Záhadná smrt Janis Joplin: Zabil ji milenec, nebo FBI? Proč měla zlomený nos a krev na rtech?

Operátor ho však nebral vážně a sdělil mu, ať zavolá později. Pár hodin nato zavolal Kemper znovu a vyžádal si k telefonu policistu, kterého osobně znal z baru The Jury Room. Jemu se pak znovu přiznal ke vraždě matky a její přítelkyně. Po přiznání čekal ve svém autě na příjezd policie.

Během procesu (1973) postavil Kemper svou obhajobu na údajné nepříčetnosti a žádal pro sebe trest smrti. I přesto byl odsouzen byl „jen“ k doživotnímu vězení (bez možnosti prominutí trestu).

Edmund Kemper si odpykává svůj trest ve věznici California Medical Facility ve Vacaville v Kalifornii.

 
Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace