Venezuela a Kolumbie oznámily otevření hranic

Venezuela a Kolumbie oznámily otevření hranic
Autor: redakční databáze|Popisek: hranice
13 / 08 / 2016, 13:30

Obě země souhlasily, že postupně opět po roce otevřou své hranice. Venezuela předtím zavřela hraniční přejezdy, aby mohla zakročit proti pašerákům v rámci své dlouhodobě kampaně.

Oznámení přišlo poté, co se venezuelský prezident Maduro sešel se svým kolumbijským protějškem Juanem Manuelem Santosem ve venezuelské městě Puerto Ordaz.

Oba politikové se shodli na tom, že hranice se otevřou již od soboty za přesně vymezených podmínek. Každý den má být otevřeno pět hraničních kontrolních stanovišt pro pěší od šesté hodiny ranní do deváté hodiny večerní. 

Již před měsícem byla venezuelsko-kolumbijská hranice otevřena, aby si Venezuelané mohli nakoupit jídlo a léky. Za 12 hodin překročilo hranici 35 000 Venezuelanů, kteří čelí ve své zemi kritické hospodářské situaci, protože v obchodech tyto základní komodity chybí.

Kolumbijský prezident Santos ve čtvrtek prohlásil, že otevření kolumbijsko-venezuelských hranic bude pomalý proces s tím, že se jedná zatím o provizorní otevření. Podle situace na hranicích pak budou Santos s Madurem ,,ladit" další případné kroky.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace