Venezuelský režim chce pokutovat provozovatele sociálních sítí

Venezuelský režim chce pokutovat provozovatele sociálních sítí
23 / 08 / 2017, 19:00

Režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se chystá regulovat obsah sociálních sítí v zemi. Připravuje totiž zákon, na jehož základě bude možné pokutovat provozovatele těchto sítí za to, že nesmažou zprávy, které vláda označí za "nenávistné vůči venezuelskému lidu". Informoval o tom dnes místní deník El Nacional.

Příslušný zákon, který počítá i s tresty 25 let vězení za demonstrace v ulicích, začalo v úterý projednávat Ústavodárné shromáždění. Tento orgán ustavila ve sporných a opozicí bojkotovaných volbách Madurova vláda a de facto jím nahradila parlament, v němž má většinu opozice. Nový orgán, který neuznává ani řada amerických zemí, zcela ovládá vládní strana.

Předsedkyně shromáždění Delcy Rodríguezová při obhajobě nového zákona prohlásila, že "venezuelský lid se stal obětí laboratoří psychologické války vytvořených imperialisty". Obvinila také opoziční strany, že podporují ve Venezuele "nenávist rasovou, třídní a politickou".

Podle listu El Nacional mohou být na základě tohoto zákona v budoucnu pokutováni provozovatelé sítí jako je Twitter či Instagram, pokud nesmažou obsah, který se vládě nebude líbit.

Na základě takzvaného Zákona o soužití a proti intoleranci budou hrozit tresty až 25 let vězení za demonstrace v ulicích, pokud budou "netolerantní a nenávistné" vůči vládě.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.