Verbatim víceportové USB-C rozbočovače a adaptéry pro nejnovější notebooky a MacBooky

Verbatim víceportové USB-C rozbočovače a adaptéry pro  nejnovější notebooky a MacBooky
28 / 09 / 2019, 12:00

USB-C, nový standard USB, je již součástí zařízení, jako jsou nejnovější notebooky, MacBooky, telefony a tablety, a rozšíří se téměř do všech zařízení, které v současné době používají starší a větší USB konektor. USB-C je přirozeným vývojem s mnoha novými funkcemi včetně rychlého nabíjení, až dvojnásobné rychlosti přenosu dat oproti USB 3.0 a menšího tvaru konektoru, který je reverzibilní, což usnadňuje jeho zapojení.

Aby lidé mohli tato nejnovější USB-C zařízení propojit se zařízeními, která mají jiné konektory - včetně HDMI, Ethernetu, VGA, SD / microSD a běžného rozhraní USB-A, bude pravděpodobně zapotřebí použít USB-C adaptér. Pro uspokojení této poptávky uvedla společnost Verbatim na trh řadu elegantních multiportových hubů a adaptérů, které poskytují flexibilitu a pohodlí pro připojení k širokému výběru periferií.

Víceportové rozbočovače

Víceportové USB-C rozbočovače poskytují více možností připojení. Například nejkomplexněji vybavený rozbočovač společnosti Verbatim (na obrázku) nabízí tři porty USB 3.0, napájecí port USB-C, port HDMI pro připojení k displejům s vysokým rozlišením (4K), gigabitový ethernetový port pro připojení ke kabelovým sítím, SD a microSD slot pro čtení nebo zápis souborů na paměťové karty. Kompletní řadu Verbatim rozbočovačů pak doplňují modely s různou kombinací portů založených na uživatelských preferencích, jak je uvedeno v tabulce níže.

Adaptéry

USB-C adaptéry poskytují jednotlivé porty pro specifické požadavky na připojení.

Na obrázku zobrazený adaptér Verbatim, poskytuje připojení HDMI a podporuje ultra HDrozlišení 4K. Mezi další adaptéry Verbatim v této řadě patří připojení pro VGA, Gigabit Ethernet a 4K HDMI s delším 1,5 m kabelem.

„Nové elegantní notebooky a další zařízení s USB-C konektory jsou krásné, ale lidé si budou muset také zakoupit víceportový rozbočovač nebo adaptér, aby mohli pokračovat v používání dalších nezbytných periferií, které mohou vlastnit,“ uvedla Dana Mirau, Product Manager ve společnosti Verbatim. „To může zahrnovat cokoli od televizorů nebo monitorů a externích úložných zařízení, jako jsou pevné disky nebo USB klíče, až po věci, jako jsou powerbanky, síťové kabely nebo sluchátka - v podstatě všechna zařízení, která je třeba ještě připojit nebo nabít z nového notebooku nebo MacBooku.

Řada univerzálních rozbočovačů a adaptérů USB-C od společnosti Verbatim   

O společnosti Verbatim

Celosvětově uznávané produkty značky Verbatim se prodávají ve více než 120 zemích a  zahrnují optická paměťová média, USB klíče, paměťové karty, pevné disky, SSD disky, mobilní příslušenství, LED osvětlení a vlákna pro 3D tisk.

Evropské sídlo společnosti Verbatim se nachází v německém Eschbornu. Další informace naleznete na adrese //www.verbatim-europe.cz/.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace