VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Kyberprostor je od reálného prostoru oddělen pomyslnou čarou, kterou překračujeme několikrát denně, říká poslanec Zuna

VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Kyberprostor je od reálného prostoru oddělen pomyslnou čarou, kterou překračujeme několikrát denně, říká poslanec Zuna
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Michal Zuna
24 / 11 / 2021, 11:00

Nově zvolený poslanec Michal Zuna nám odpověděl na pár otázek o tom, co budou jeho priority v následujících čtyřech letech a čemu by se chtěl v Poslanecké sněmovně věnovat.

Veronika, studentka Univerzity obrany, zve do svého pořadu klíčové politiky a další osobnosti, které mají co říct k tématu obrany a bezpečnosti.

Michal Zuna je od roku 2012 členem TOP 09. V roce 2018 se stal zastupitelem městské části Praha 2. V listopadu 2018 byl navíc zvolen radním městské části pro oblast bezpečnosti. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021 kandidoval z pozice člena TOP 09 na 9. místě kandidátky koalice SPOLU v Praze. Získal 6 946 preferenčních hlasů a stal se poslancem.

Michal Zuna (TOP09): ,,Oběti trestných činů musí mít v Poslanecké sněmovně svůj hlas. Jinak nelze nic změnit a útočníky efektivně postihovat. Téma kyberšikany také potřebuje více osvěty. Oběti trestných činů musí vědět, že se nemusí obávat promluvit. Dospělí a  zejména i děti tráví více času v online prostoru, a tak jsou vystavováni častěji těmto útokům či pokusům, a to si zaslouží pozornost."

Dále v oblasti bezpečnosti: ,,Téma veřejného pořádku, které řeším na radnici v městské části Praha 2 je téma, které určitě chci řešit i v Poslanecké sněmovně. Určitě je to pomoc bezpečnostním složkám (policii, HZS atd.). Pomoc, která je spojena s personální stabilizací, technickým vybavením a dalšími věcmi, které bezpečnostní složky trápí."

Jak se dostal poslanec Zuna k politice, jaké má priority a mnohem více se dozvíte zde ve videoreportáži:

 video: youtube

Tagy článku