VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Musíme zvýšit kybernetickou gramotnost. Přemýšlejme, co sdílíme, říká poslanec Králíček

VERU STŘÍLÍ OTÁZKY: Musíme zvýšit kybernetickou gramotnost. Přemýšlejme, co sdílíme, říká poslanec Králíček
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Veru střílí otázky 3
13 / 09 / 2021, 13:00

Do dalšího dílu předvolebního pořadu Security Magazínu si Veronika Tušlová pozvala místopředsedu pro e – Government Roberta Králíčka (za ANO). Zajímal ji názor na střet mezi prezidentem České republiky Milošem Zemanem a ředitelem BIS Michalem Koudelkou, na celkové fungování BIS, na podporu malých institucí a firem v oblasti kybernetických hrozeb a na maximální soběstačnost naší země.

Veronika, studentka připravující se na navazující magisterské studium na Univerzitě obrany, zve do svého nového pořadu klíčové politiky a další osobnosti, které mají co říct k tématu obrany a bezpečnosti. Nejen v předvolebním čase, ale právě nyní – hodnotí uplynulé funkční období vlády, výkon ministerstva obrany, a prezentují své vlastní plány a koncepce pro další čtyři roky. Do dalšího dílu si Veronika pozvala místopředsedu pro e-Government Roberta Králíčka, který kandiduje v hlavním městě Praha za hnutí ANO.

Robert Králíček: Bezpečnostní rizika se za posledních 10 let podstatně změnila, takže těch projektů, které jsou např. v armádě nebo na policii je mnoho. Za mě třeba bych mohl zmínit dva což je STRATOM a GOLEM jsou to programy, které se týkají kosmického satelitu, který by měl být vypuštěn, což by byl velmi zajímavý projekt, protože bychom byla jedna z mála zemí, která by měla vlastní satelit.

V oblasti obrany se volební program hnutí ANO bude zaměřovat na prosazování bezpečnosti v rámci EU a NATO, uzavření hranic EU před nelegální migrací, energetickou soběstačnost (výstavba dalších jaderných bloků), budování obranného průmyslu, budovat český vojenský výzkum.,

Ve videu více nejen o podpoře malých institucí a firem v oblasti kybernetické bezpečnosti, o kybernetické gramotnosti, o spolupráci v rámci EU a NATO, o zřízení koordinátora či státního tajemníka pro bezpečnost na Úřadu vlády,ale také,jaké priority budou pro panaposlancenadalší volební období, pokud bude zvolen:,

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.