Viber: „Ne všechny aplikace pro zasílání zpráv jsou stejné“

Viber: „Ne všechny aplikace pro zasílání zpráv jsou stejné“
17 / 05 / 2019, 08:30

Nejnovější případ napadení komunikační aplikace WhatsApp špehovacím softwarem vyvinutým izraelskou firmou NSO Group, který se nedávno rozšířil takřka po celém světě na mobilních zařízeních se systémy Android i iOS pouhým uskutečněním hovoru prostřednictvím aplikace WhatsApp – a to dokonce aniž by volaný příjemce vůbec zaznamenal, že k nějakému hovoru došlo – znovu ukazuje zranitelnost digitálních komunikačních platforem vůči napadení. Předpokládá se, že tento spyware, který je jinak známý tím, že se používá při hackování soukromých účtů novinářů, právníků a aktivistů v oblasti lidských práv, narušil soukromí milionů uživatelů po celém světě.

V reakci na tuto poslední kauzu přicházejí komentáře od některých špičkových autorit z globální IT scény. Djamel Agaoua, generální ředitel společnosti Rakuten Viber, nejoblíbenější komunikační aplikace v regionu střední a východní Evropy, zdůraznil následující:

„V důsledku nedávného hacku aplikace WhatsApp by spotřebitelé měli vědět, že ne všechny aplikace pro zasílání zpráv jsou stejné. Jednoduše řečeno, Viber je jiný. Čím? V první řadě jsme se starali o soukromí ještě dříve, než se to stalo všeobecným trendem. Je to klíčová součást naší kultury, je to v naší firemní DNA. Zajištění soukromí a bezpečnosti komunikace je pro nás absolutní prioritou,“ řekl Djamel Agaoua. „Ve společnosti Viber věnujeme opravdu velké množství našich zdrojů na zajištění bezpečnosti a ochrany soukromí, protože věříme, že to je pro komunikaci absolutně zásadní. Náš tým bezpečnostních techniků pravidelně identifikuje potenciální rizika a podniká veškeré kroky zamezující průnik do naší aplikace, který by poskvrnil důvěru našich uživatelů. Nejsme dokonalí a nikdo na světě nemůže zaručit nulové riziko. Přesto ale děláme vše, co je v našich silách, abychom byli lídrem v oblasti bezpečného a soukromého zasílání zpráv – a začínáme tím, že všechny hovory a chaty jsou standardně zašifrované již ve výchozím nastavení.“

O platformě Rakuten Viber

V Rakuten Viber spojujeme lidi. Bez ohledu na to, kdo jsou nebo odkud jsou. Naše celosvětová uživatelská základna má přístup k řadě funkcí, jako jsou individuální rozhovory, videohovory, skupinové zasílání zpráv, novinky a diskuze se svými oblíbenými značkami a celebritami. Našim uživatelům zajišťujeme bezpečné a svobodné prostředí pro sdílení svých emocí.

Rakuten Viber je součástí Rakuten Inc., světového lídra v oblasti elektronického obchodu a finančních služeb. Jedná se o oficiální komunikační kanál týmu FC Barcelona a oficiálního partnera pro rychlé zasílání zpráv a volání týmu Golden State Warriors.

Připojte se k Viber ještě dnes a vychutnejte si nejlepší komunikační zážitek na světě. Pokud potřebujete více informací, naleznete je zde: brand center

Tagy článku