Více než 3 000 zbraní bylo nalezeno v příručních zavazadlech cestujících na amerických letištích

Více než 3 000 zbraní bylo nalezeno v příručních zavazadlech cestujících na amerických letištích
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: zbraně
31 / 01 / 2017, 14:00

Na amerických letištích přibývá cestujících, kteří s sebou mají zbraně v příručních zavazadlech.

3 391 zbraní, hlavně pistolí, bylo nalezeno minulý rok na amerických letištích v příručních zavazadlech cestujících.

To je nárůst o 28% oproti předloňsku, kdy bylo zajištěno na letištích ,,jen" 2 653. Tato čísla byla prezentována Správou dopravní bezpečnosti, která uvedla, že 83% zbraní, které si chtěli pasažéři vzít na palubu letadla, bylo nabitých.

Čísla publikovaná Správou dopravní bezpečnosti jsou o to více znepokojující, že od roku 2007 se každoročně zvyšuje počet zbraní, jež mají u sebe cestující ve svých zavazadlech. V průměru se našlo minulý rok na amerických letištích devět zbraní denně, vyplývá z informací zveřejněných Správou dopravní bezpečnosti. Ta zjišťovala údaje celkem z 238 letišť po celé zemi. 

psali jsme:

Granáty, náboje i raketa do vrtulníku. To vše měli doma obyvatelé Plzně

Další absurdní směrnice EU: Vzduchovky se budou povinně hlásit na policii

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.