Více než 35 000 Venezuelanů překročilo během 12 hodin hranice s Kolumbií

Více než 35 000 Venezuelanů překročilo během 12 hodin hranice s Kolumbií
Autor: redakční databáze|Popisek: hranice
11 / 07 / 2016, 19:45

Venezuelská vláda povolila na jeden den, aby si obyvatelé krizí zužované země mohli nakoupit jídlo a léky.

Kolumbie zažila v neděli masivní příval Venezuelanů. Město Cúcuta ,,okupovali" Venezuelané, aby si zde mohli nakoupit základní suroviny, které ve své zemi mohou za současné situace sehnat velmi těžko. Venezuela se nachází v jedné z největších hospodářských krizí v dějinách a místní obchody doslova zejí prázdnotou.

Venezuelané vytvořili v neděli dlouhou frontu u venezuelských celnic, když čekali na povolení k přechodu na kolumbijskou stranu. Venezuelané potřebují k cestám do Kolumbie za normálních okolností zvláštní povolení. Se zhoršující se situací ale přibývá lidí, kteří se pokoušejí hranici přejít nelegálně. Minulý týden prolomilo hraniční kontrolu 500 žen odhodlaných obstarat si jídlo.

Lidé skupovali prakticky vše - od potravin, přes zubní pasty až po toaletní papír. Komodity, které jsou již nyní těžko k sehnání v samotné Venezuele.

Venezuelská ekonomika, kterou postihl hluboký propad, navíc zužuje kromě docházejících potravin i extrémní sucho. Současná situace tak vyvolala demonstrace a protesty proti vládě prezidenta Nicoláse Madura. Až dvě třetiny obyvatelstva si přeje jeho pád, neboť právě Madura obviňují z dalšího zhoršení situace a neakceschopnosti.

Hospodářská krize Venezuely je už tak kritická, že nedostatkem potravin a léků trpí až 80% obyvatel Venezuely.

 

Zdroj:  latino.foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace