Více než polovina Britů si myslí, že minority ohrožují jejich kulturu

Více než polovina Britů si myslí, že minority ohrožují jejich kulturu
Popisek: průzkum
28 / 05 / 2017, 12:00

Více než polovina Britů se domnívá, že minority ohrožují kulturu jejich země. Vyplývá to z průzkumu provedeném společností Aurora Humanitarian Index.

56% Britů, kteří se šetření zúčastnili, si myslí, že minority žijící ve Velké Británii, ohrožují jejich kulturu. Čtvrtina Britů (24%) se pak domnívá, že migranti jim berou práci. Třetina respondentů také tvrdí, že minority ve Velké Británii si ze společnosti více berou, než přispívají (34%).

Z průzkumu také vyplývá fakt, že Britové si myslí, že po Brexitu bude Velká Británie méně schopná se vypořádat s migrační krizí. Problém v této souvislosti také vidí v nedostatečném sebevědomí světových politiků, jak správně k migrační krizi přistupovat.

Účastníci ankety rovněž nevěří současné premiérce Therese Mayové, že dokáže účinně migrační krizi vyřešit. Věří jí pouze 15% respondentů. Domnívají se, že příliv uprchlíků do Velké Británie je v současné době stále příliš vysoký.

Ruben Vardanyan, jenž je spoluzakladatel Aurora Humanitarian Index, k výzkumu podotkl, že z šetření je zřejmá narůstající apatie směrek k humanitární pomoci. To podle něho částečně kompenzuje postoj zejména mladých lidí, kteří mají k humanitarismu jako takovému pozitivní postoj.

Velký průzkum byl proveden ještě před spácháním teroristického útoku v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí.

 

psali jsme:

Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace