Více než polovina Francouzů s Macronem spokojená

Více než polovina Francouzů s Macronem spokojená
Popisek: Emmanuel Macron
20 / 12 / 2017, 11:30

Více než polovina Francouzů je podle dnes zveřejněného průzkumu veřejného mínění agentury BVA s prezidentem Emmanuelem Macronem spokojená. Polepšil si zejména u mladých voličů a "dělnické třídy". Informovala o tom agentura Reuters.

Zklamání z Macronova působení krátce po jeho květnovém volebním vítězství vyjádřila většina Francouzů- ještě v srpnu s ním podle průzkumu institutu Ifop bylo nespokojeno 57 procent Francouzů. Prezidentova popularita nicméně začala opět stoupat na začátku prosince.

Zatímco někdejší investiční bankéř se zcela nezbavil přezdívky "prezident bohatých", kterou mu přiřkli jeho rivalové mimo jiné kvůli škrtům v příspěvcích na bydlení, jeho snaha hájit zájmy Francie v zahraničí mu podle agentury BVA pomohla hodnocení zlepšit.

Podle výsledků průzkumu, který byl proveden v pondělí a úterý a zveřejněn dnes, Macrona hodnotí kladně 52 procent Francouzů.

Prezident se těší největší oblibě u straších voličů a osob s vysokým příjmem. Největší nárůst popularity nicméně agentura BVA zaznamenala u mladých voličů. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.