(VIDEA) Kurdi vyšli do ulíc v metropolách Európy

(VIDEA) Kurdi vyšli do ulíc v metropolách Európy
Autor: KurdistanHaberP/Twitter
05 / 11 / 2016, 08:30

Stovky Kurdov vyšli do ulíc po celej Európe. Dôvodom je zatknutie tureckých predstaviteľov opozičnej strany.

Zatknutie poslancov Ľudovej demokratickej strany (HDP) , vyvolalo zúrivú reakciu Kurdov, vyšli do ulíc európskych miest.

V Berlíne, stovky priaznivcov Ľudovej demokratickej strany, blokovalo niekoľko ulíc. Aktivisti kričali heslá ako napríklad ''fašista Erdogan'' a podobne. Niektorý protestujúci mávali aj s transparentmi, na ktorých boli obrazy zadržaných politikov. V Nemecku sa väčšie demonštrácie okrem Berlína, uskutočnili aj v Kolíne, Stuttgarte, či Hannoveri.

V Rakúsku sa najväčší protest odohral vo Viedni, protest sa tam odohral pred budovou parlamentu.

Významný protest sa odohral aj vo Veľkej Británii. Stovky členov miestnej kurdskej komunity, sa zhromaždilo pred londýnskou kanceláriou BBC. Budova si vyžiadala zvýšene zabezpečenie pri vchode.

Písali sme:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace