VIDEA: Nový bojový robot v ruskej armáde URAN-9

VIDEA: Nový bojový robot v ruskej armáde URAN-9
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: Uran-9
24 / 03 / 2016, 17:45

Ruská armáda neustále modernizuje, dôkazom toho je aj nový bojový robot URAN-9, zaradený do výzbroje ruskej armády. Robot môže byt diaľkovo riadený až na vzdialenosť troch kilometrov.

URAN-9 je určený pre palebnú podporu pechoty a prieskum. Je zložený z dvoch komplexov, prvý je ťahač Kamaz ktorý zaisťuje transport a druhý je mobilne riadiace pracovisko.

Uran-9 váži takmer 10 ton. Výzbroj tvorí 30 milimetrový kánon 2A72 ktorý je zdvojený s ďalšiu hlavnou zbraňou kalibru 7,62 milimetra. Tento diaľkovo ovládaný robot môže niesť napríklad aj štyri protitankové riadene strely Ataka, alebo štyri protilietadlové rakety Igla

 VIDEA:

zdroje: wikipedia, Youtube

.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace