(VIDEO 360°) Jazvy ktoré zanechal Islamský štát v Palmýre

(VIDEO 360°) Jazvy ktoré zanechal Islamský štát v Palmýre
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
15 / 11 / 2016, 17:15

Islamský štát zanechal za sebou v meste Palmýra výraznú stopu, obrovské škody na kultúrnych pamiatkach ktoré neboli zničené stovky rokov. Až do roku 2016.

27.marca, Sýrska armáda za podpory ruského letectva oslobodí Palmýru od teroristov z Islamského štátu. Početný odborníci sa ihneď hrnuli do Palmýri, aby zhodnotili škody, spôsobené džihádistami.

Reportér Russia Tody, nedávno navštívil Palmýru, a zo svojou 360-stupňovou kamerou zaznamenával jednotlivé časti mesta.

Reportér Murad Gazdiev, pri jednej z pamiatok, povedal:

“To je to, ako vyzerá dielo ISIS. To je miesto, kde vyhodili do vzduchu stavbu, ktorá tu stála 2000 rokov, prežila nespočetný rad kráľov, dynastií, zákonov, ríš, a nakoniec bola zničená zúrivými džihádistami.”

Zdroj: Rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.