Video: 500 000 muslimů se modlí na ruských ulicích

Video: 500 000 muslimů se modlí na ruských ulicích
03 / 01 / 2017, 06:00

Rusko se s islámem trápí a je na tom téměř stejně jako Evropa. V některých ohledech i hůře - v Rusku je již 15% muslimů, v některých oblastech tvoří muslimové nadpoloviční většinu.

Mimochodem Rusko je jako stát s významnou muslimskou menšinou pozorovatelským státem organizace OIC, tedy Organisation of Islamic Cooperation. O tom, jaké státy jsou v ní sdružené napovídá index demokracie sestavovaný společností Economist Intelligence Unit, kdy žádná ze zemí OIC nebyla v roce 2010 označena za úplnou demokracii - pouze 3 země jako nefunkční demokracie, zbytek jsou autoritativní nebo hybridní režimy.

Psali jsme: Ruské bezpečnostní složky rozprášily teroristy v Dagestánu. V akci bylo speciální obrněné vozidlo Falkatus

Organizace OIC například ve stejném roce v OSN prosadila rezoluci, která vytvořila v rámci OSN nový orgán, který sleduje, jak se o náboženství (samozřejmě islámu) mluví v médiích.

Psali jsme: Těžce ozbrojená buňka Islámského státu byla rozprášena. Chtěla na Nový rok spáchat rozsáhlý teroristický útok v Moskvě

Čečenci, Dagestánci - teroristé z řad těchto národů pod vlajkou ISIS útočí na správní centra, policejní stanice či civilisty po celém Rusku. Islámští teroristé dokonce útočili i poblíž Moskvy a zanechali za sebou několik mrtvých řidičů. Naposledy bylo 30.12.2016 oznámeno, že ruská bezpečnostní služba FSB zatkla Dagestánce plánující rozsáhlý teroristický útok na hustě zalidněná místa v Moskvě. Muži měli přijímat pokyny od Islámského státu.

Psali jsme: Ruské jednotky zlikvidovaly šéfa kavkazské odnože ISIS

I přes výše uvedená fakta ale prezident Putin podporuje stavbu mešit a například v roce 2015 otevřel v Moskvě největší evropskou mešitu, a jejich celkový počet na území Ruska raketově roste v řádech stovek procent.

The Kremlin, Moscow - Mosque 2011

Rusko má problém...

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace