Video: A-10 v Sýrii likviduje vozidlo naložené výbušninami

Video: A-10 v Sýrii likviduje vozidlo naložené výbušninami
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto A-10
16 / 04 / 2016, 07:15

Velení operace Inherent Resolve uvolnilo video z operací v Sýrii, na kterém americká A-10 zasáhla vozidlo teroristů naložené výbušninami poblíž města Shadaddi.

Automobilové bomby (VBIED) jsou účinné zbraně, představující snadný způsob, jak přepravovat velké množství výbušnin k určenému cíli. Výbuch auta naloženého výbušninami navíc způsobuje mnoho trosek a úlomků, takže dochází i ke značnému sekundárnímu poškození okolí.

Tato vozidla si oblíbili teroristé Islámského státu.

Zdroj: CJTF Operation Inherent Resolve

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace