Video: A-10 zlikvidoval hlídku Talibanu na motorkách

Video: A-10 zlikvidoval hlídku Talibanu na motorkách
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto A-10
21 / 01 / 2016, 07:00

Pilot letoun A-10 Warthog zpozoroval nic netušící Talibance na motocyklech. Likvidace byla nemilosrdná, tihle motorkáři už žádný džihád nikam nedovezli.

A-10 je stroj určený pro přímou palebnou podporu a je na ní velice dobře vybaven. Kanón ráže 30 mm GAU-8 Avenger má zásobu 1 150 nábojů a představuje 16% hmotnosti celého letadla!

GAU-8 Avenger

A takhle vypadá když se postaví vedle automobilu. GAU-8 váží 280 kilogramů, ale kompletní zbraň spolu s nabíjecím systémem a plným zásobníkem 1 828 kilogramů. Jeho délka je 5931 mm od ústí hlavně až po nejzazší bod střelného systému. Zásobník na střelivo má v průměru 88 cm a délku 1,82 metru. Pojme 1 174 nábojů, ale nejčastěji se plní 1 150 náboji. Úsťová rychlost zápalné pancéřové průrazné střely je 990 m/s.

100210-F-9503H-003

Zdroj: Wikipedie, Funker 530

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace