Video: AC-130W Stinger II - těžce vyzbrojený Hercules pro palebnou podporu pozemních operací

Video: AC-130W Stinger II - těžce vyzbrojený Hercules pro palebnou podporu pozemních operací
Autor fotografie: Senior Airman Julianne Showalter|Popisek: AC-130U Spooky Gunship
10 / 05 / 2016, 08:15

Video amerického vojenského letectva ze základny v Novém Mexiku

Lockheed AC-130 je speciální letoun palebné podpory. Jedná se o těžce vyzbrojenou modifikaci transportního letounu Lockheed C-130 Hercules. Je společně vyráběn firmami Boeing a Lockheed CorporationK zahájení vývoje tohoto typu došlo v červenci 1987, první prototyp vzlétl 20. prosince 1990. Za základ nové verze označené jako AC-130U byl vzat drak letounu C-130H, do kterého je zabudován nový systém pro vyhledávání cílů a komplexní řízení palby. Díky němu může AC-130U, na rozdíl od staršího AC-130H, vést mířenou palbu i za špatného počasí a přes hustou clonu z mraků.

Video zveřejněné 8. května AiirSource Military představuje posádku letadla AC-130W Stinger II z 16. Special Operations Squadron, z letecké základny Cannon v Novém Mexiku při cvičení Exercise Emerald Warrior 2016. Na videu je zachyceno nejen použití palebné podpory při doprovodu konvojů, ale i tankování za letu :Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace