Video: "Alláhu Akbar! Evropa je naše!" Řvou imigranti na evropském pobřeží

Video: &quote;Alláhu Akbar! Evropa je naše!&quote; Řvou imigranti na evropském pobřeží
Autor fotografie: Frontex|Popisek: Ilustrační foto
21 / 08 / 2016, 10:45

V člunech ve Středozemním moři je prý naprostá většina afrických mužů a muslimů.

Do Itálie v červenci připlulo asi 25.300 migrantů, což je v porovnání se stejným obdobím loni o 12 procent víc. Naopak do Řecka minulý měsíc z Turecka zamířilo kolem 1800 uprchlíků, proti loňsku o 97 procent méně.

Řecko, kam ještě v prvních třech měsících letošního roku připlulo přes 150.000 lidí, zažilo obrovský pokles počtu uprchlíků poté, co v březnu začala platit dohoda EU-Turecko. Během následujících čtyř měsíců k řeckým ostrovům v Egejském moři dorazilo "jen" 8500 běženců.

Největší nápor migrantů momentálně zažívá Itálie. Vůbec největší podíl uprchlíků  tvoří obyvatelé Nigérie a Eritreje. K italskému pobřeží se za sedm měsíců letošního roku dostalo asi 95.000 migrantů, což je "v souladu se situací v loňském roce", uvedl Frontex. Zdroj: eurozpravy.cz

Na YouTube bylo zveřejněno video, jehož autor tvrdí:

"Mainstreamová média neustále vykreslují zoufalou situaci ve Středomoří, kdy jsou zachraňovány syrské ženy a děti. Skutečnost je ale jiná. Nelegálními přistěhovalci jsou většinou muži, Afričané a spolehlivě muslimové.  Na záběrech získaných na Facebooku je vidět takzvaný uprchlík, který je ve člunu s dalšími mladými silnými muslimskými muži, který zvedá ruku a křičí "Allahu Akbar"..." 


Tagy článku