VIDEO: Amatérský vynálezce sestrojil vznášedlo ze 76 dronů. Sám se v něm svezl

VIDEO: Amatérský vynálezce sestrojil vznášedlo ze 76 dronů. Sám se v něm svezl
Popisek: dron
30 / 06 / 2017, 08:30

Amatérskému vynálezci ze Švédska, o jehož jménu média neinformují, se podařilo vlastnoručně sestrojit vznášedlo, které je složeno z 76 dronů.

O vynálazci je také známo, že rád sestavuje ,,neuvěřitelné stroje" z věcí každodenní potřeby. Stroj je využívá 76 dronů Multistar Elite, aby mohl vzlétnout, pět dálkových ovládání a 80 vysokokapacitních baterií.  

Vznášedlo umožňuje ,,pilotovi", aby měnil směr letu, je schopné manévrovat nahoru i dolů či brzdit.

Švéd musel investovat 10 000 dolarů (asi 230 000 korun), aby mohlo toto unikátní vznášedlo poháněné osmi rotory vůbec vzlétnout.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

                   Draganfly a SureFire vytvořili dron pro noční záchranné operace

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace