VIDEO: Podporují islám? Američané se skládají na vyhořelou mešitu

VIDEO: Podporují islám? Američané se skládají na vyhořelou mešitu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: mešita
31 / 01 / 2017, 09:00

Na vyhořelou mešitu se skládají v Texasu i ,,nemuslimové".

Místní texaská komunita se rozhodla podpořit své muslimské sousedy a složit se na mešitu, která za záhadných okolností vyhořela. Policie v současné době řeší, zda se jedná o zločin z nenávisti, nebo požár vznikl vinou technické závady.

Texasané se rozhodli podpořit dobročinnou akci, při níž chtějí vybrat na novou mešitu celkem 850 tisíc dolarů. Tu chtějí vybrat přes komunitní server GoFundMe. K překvapení místních se již za 24 hodin vybralo 600 tisíc dolarů.

Projektu pomáhá místní synagoga i ostatní ,,nemuslimské" církve  a rovněž muslimové z nedalekých měst, jako je například Houston či Dallas.  

Šéf Islámského centra Shadid Hashmi řekl televizi Al-Džazíře, že muslimové byli šokováni, když viděli druhý den mešitu vyhořelou. O to více je překvapila reakce texaské komunity, která chce na novou mešitu přispět přes tzv. crowdfunding. 

 

psali jsme: 

Mešity v USA dostali výhražné listy ktoré sľubujú genocídu, FBI tvrdí, že nejde o zločin nenávisti

Policejní razie v mešitě ve Švýcarsku. Místní imám podněcoval k násilí a verboval džihádisty

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.