VIDEO: Americká armáda pracuje na experimentálních dronech připomínající létající veverky

VIDEO: Americká armáda pracuje na experimentálních dronech připomínající létající veverky
Popisek: dron
13 / 07 / 2017, 17:30

Experimentální dron je velmi lehký a může plnit celou řadu úkolů. Vzniká ve výzkumných laboratořích americké armády v Marylandu.

Americká armáda chce do bojových akcí nasadit lehké experimentální drony, které připomínají létající veverky. Vzhledem k tvaru a váze dronu budou moci plnit rozličnou řadu úkolů.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Cílem designerů experimentálního dronu, který tvoří dva rotory připevněné na oranžovou plachtu, je, aby se ,,veverčí drony" mohly snadno ,,propojit" s vojáky v poli. Tyto drony pak především budou k dispozici vojákům zejména v průzkumu neznámého či nebezpečného terénu. Protože drony budou malé a lehké, budou pracovat ve vzduchu podle designerů téměř bez povšimnutí.

psali jsme: VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky

Experimentální dron vyvíjený americkou armádou využívá technologii, která využívá propojení rotorů s plachtou, jež mu dává i vzhledem ke své malé váze větší flexibilitu v letu a manévrování. Vývojáři dronu používají techniku motion capture, která jim dává možnost zaměřit pozici dronu v letu a využít souřadnice pro jeho optimální kontrolu. Dron pak bude schopen podle designera Steva Nogara si i ,,sednout" na mnoha předmětech vyskytujících se v okolí.

Nogar prohlásil, že v této fázi vývoje dronu bude výzkumný tým zdokonalovat i jeho další schopnosti.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace