Video: Americké nálety likvidují nejnebezpečnější zbraň IS

Video: Americké nálety likvidují nejnebezpečnější zbraň IS
13 / 05 / 2016, 08:00

Videa z bombardování IS v Sýrii.

Velitelství operace Inherent Resolve (CJTF Operation Inherent Resolve) uvolnilo další video, na kterém koalice vedená USA likviduje v Sýrii auto IS naložené výbušninami. Nálet byl proveden 11. března a byla součástí větší operace koaličních sil, koalice ten den provedla nálety na čtyřech místech v Sýrii a čtyřech v Iráku. Zdroj: businessinsider.com

Video: A-10 v Sýrii likviduje vozidlo naložené výbušninami

Automobilové bomby (VBIED) jsou účinné zbraně, představující snadný způsob, jak přepravovat velké množství výbušnin k určenému cíli. Výbuch auta naloženého výbušninami navíc způsobuje mnoho trosek a úlomků, takže dochází i ke značnému sekundárnímu poškození okolí.


VBIED patří mezi nejnebezpečnější zbraně v inventáři IS. Jeden z bagdádských policistů řekl německému Der Spiegel, že tyto automobilové bomby "jsou tak sofistikované, že v bezprostředním okolí zničí absolutně vše, a nejde už ani zjistit, jak byla nálož sestrojena."  

Kromě menších automobilových bomb využívá ISIS také nákladní vozidla nebo legendární Humvee. Tento typ bomb dovedl IS k "naprosté dokonalosti." Mezi oblíbené praktiky IS patří naložení bomb na obrněné Humvee ukradené Američanům, která potom "decimují statickou obranu iráckých bezpečnostních sil."

Americké nálety vyžadují, aby byly bombardéry neustále ve vzduchu....velitelství uvolnilo i video z tankování nad Sýrii:

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace