VIDEO: Takhle střílí supervýkonný Railgun amerického námořnictva. Náboje létají rychlostí přes 7000 kilometrů v hodině

VIDEO: Takhle střílí supervýkonný Railgun amerického námořnictva. Náboje létají rychlostí přes 7000 kilometrů v hodině
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: railgun
27 / 07 / 2017, 10:30

Americké námořnictvo zveřejnilo video z testu nového railgunu.

Americké námořnictvo vyzkoušelo na své základně ve Virginii railgun (elektromagnetické dělo), které budí respekt. Dokáže střílet náboje šestkrát rychleji, než je rychlost zvuku. Umí i prorazit beton na vzdálenost 160 kilometrů.

psali jsme: Video: Test atomového děla ráže 280 mm

Střely railgunu, kterého vědci označují za produkt ,,technologie Hvězdných válek", jsou v tomto případě poháněny pouze elektřinou. Silná magnetická pole, tzv. pulzní elektrický systém je použit ke střílení projektilů rychlostí přes 7 000 kilometrů v hodině.

Railgun vyvíjí americké námořnictvo ve spolupráci se společností BAE systems od roku 2005. V první fázi vývoje railgunu se výzkumný tým soustředil na vyvinutí klíčové pulzní technologie. Během druhé fáze, která začala v roce 2012, se tým bude kromě dalšího vývoje této technologie soustředit na konstrukci systému odpalovacího zařízení.

Od elektromagnetického děla americké námořnictvo očekává, že v boji bude představovat ,,rozdílovou zbraň". Podle představitelů US Navy představují právě v této době lasery a elektromagnetická děla budoucnost zbraní.

psali jsme: US Navy možná namontuje railgun rovnou na torpédoborec třídy Zumwalt

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.