VIDEO: Americké námořnictvo vyzkoušelo laserového ,,zabijáka dronů"

VIDEO: Americké námořnictvo vyzkoušelo laserového ,,zabijáka dronů&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: laser
20 / 07 / 2017, 16:00

Americké námořnictvo testuje výkonné laserové dělo, které se ,,specializuje" na zneškodnění dronů, ale i na další cíle.

Americké námořnictvo testuje v Perském zálivu první aktivní laserovou zbraň za 40 milionů dolarů, která se zaměřuje na sestřelení dronů, ale i na další cíle. Výkonné dělo, instalované na dopravní lodi USS Ponce, dokáže podle US Navy udeřit silou až 30 kW a zároveň je přesnější než kulka.

psali jsme: VIDEO: Čína úspěšně vyzkoušela svůj největší vojenský dron Caihong-5

Pokud laserové dělo zaměří dron, zahřeje se automaticky na teplotu 537 stupňů Celsia a pálí na svůj cíl. Na ten pak vypouští obrovské množství fotonů. ,,Dělo operuje v ,,neviditelné" části elektromagnetického spektra, takže nevidíte paprsek. Dělo ani nevydává zvuk, ale je neuvěřitelně efektivní," řekl k testu specialista na laserové systémy Cale Hughes. Podle US Navy tak dělo může svou velkou přesností a efektiviou ušetřit v boji či válečných konfliktech mnoho životů.

,,Není to zbraň jako ostatní, které jsme v armádě používali, a jež jsou vhodné proti vzdušným či pozemním cílům. V tomto případě se jedná o víceúčelovou zbraň, jež může být použitá proti různým cílům," prohlásil kapitán lodi USS Ponce Chris Wells.

Podle oficiálních představitelů je reálné, že laserové dělo může být nasazeno do akce v roce 2020, pokud všechny testy dopadnou úspěšně.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.