Video americké NBC - záchrana rukojmí speciálním komandem Delta Force v Iráku

Video americké NBC - záchrana rukojmí speciálním komandem Delta Force v Iráku
Popisek: Ilustrační foto
25 / 10 / 2015, 08:45

Exkluzivní video získala americká televizní stanice NBC News z internetového serveru jordánských novin Arab24, která uvedla, že video obdržela od kurdských vojenských úředníků.

Americké a kurdské speciální jednotky osvobodily ve čtvrtek 22. října  69 rukojmí, která zadržovali v provincii Kirkúk členové Islámského státu (IS). Jeden Američan seržant Joshua Wheeler byl zabit v přestřelce a je první americkou obětí bojů proti IS v Iráku. Při zásahu podle amerického ministerstva obrany zahynulo také několik členů IS a pět jiných bylo zajato.

1st Special Forces Operational Detachment-Delta (zkráceně Delta Force či Delta) je oficiální název elitní americké speciální vojenské jednotky. Hlavním úkolem Delty je působení proti terorismu, avšak jednotka je cvičená i pro plnění misí na osvobozování rukojmích, přepady, eliminaci skrytých (tajných) nepřátelských sil. (Zdroj: Wikipedia)

Skupina amerických vojáků poskytovala za pomoci vrtulníků a letadel podporu kurdských speciálním silám. „Operace byla pečlivě naplánována a zahájena ve chvíli, kdy jsme získali informaci, že rukojmím bezprostředně hrozí masové povraždění,“ uvedl mluvčí amerického ministerstva obrany Peter Cook, podle něhož byla jejich smrt „možná otázkou hodin“. Mezi osvobozenými je 20 iráckých vojáků, zbylí jsou místní občané a bojovníci IS, které skupina obvinila ze špionáže. IS se chystal zajatce pohřbít ve čtyřech hromadných hrobech. (Zdroj: www.lidovky.cz)

Zdroj: nbcnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace