VIDEO: Americkému mariňákovi šlo v Iráku kvůli Trumpovi o život. Natočil šokující video

VIDEO: Americkému mariňákovi šlo v Iráku kvůli Trumpovi o život. Natočil šokující video
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: američtí mariňáci
07 / 02 / 2017, 09:00

Americkému natočil na začátku února v Iráku, kde pracoval jako kontraktor, video, v němž souhlasí s Trumpovým kontroverzním dekretem.

Na videu hovoří americký mariňák Steven Gern o tom, co by se mu stalo, kdyby v době platnosti Trumpova kontroverzního dekretu vyšel jako Američan do iráckých ulic. Podle něho by jej Iráčané ,,do hodiny chytili, mučili a ještě by si to celé nahráli na video".

„Pracuji v současné době v Iráku. Moji iráčtí kolegové byli rozzuření, že jim Trump dočasně zakázal vstup do USA. Tak jsem se jich zeptal na jednu jednoduchou otázku: Co by se mi stalo, kdybych teď jako Američan vyrazil do ulic města? Byl bych vítán? Řekli mi: „Do hodiny by tě místní chytili, mučili, nahráli to na video a zveřejnili. A to není ISIS, to není Al Kaida, to je běžný postoj běžných Iráčanů. Pokud by měli možnost zabít Američana, většina z nich by to udělala. Jestliže to je způsob, jakým přemýšlejí o Američanech, proč by se jinde měli chovat jinak? A proč bych si je tedy měl pouštět do svojí země?“

Čtyři dny po zveřejnění videa, 5. února, musel být Američan okamžitě evakuován kvůli výhružkám smrti.

Video vyvolalo na sociálních sítích obrovský zájem. Na Facebooku ho už zhlédlo přes 8 milionů lidí.

 

Zdroj: funker530.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace