VIDEO: Americkému mariňákovi šlo v Iráku kvůli Trumpovi o život. Natočil šokující video

VIDEO: Americkému mariňákovi šlo v Iráku kvůli Trumpovi o život. Natočil šokující video
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: američtí mariňáci
07 / 02 / 2017, 09:00

Americkému natočil na začátku února v Iráku, kde pracoval jako kontraktor, video, v němž souhlasí s Trumpovým kontroverzním dekretem.

Na videu hovoří americký mariňák Steven Gern o tom, co by se mu stalo, kdyby v době platnosti Trumpova kontroverzního dekretu vyšel jako Američan do iráckých ulic. Podle něho by jej Iráčané ,,do hodiny chytili, mučili a ještě by si to celé nahráli na video".

„Pracuji v současné době v Iráku. Moji iráčtí kolegové byli rozzuření, že jim Trump dočasně zakázal vstup do USA. Tak jsem se jich zeptal na jednu jednoduchou otázku: Co by se mi stalo, kdybych teď jako Američan vyrazil do ulic města? Byl bych vítán? Řekli mi: „Do hodiny by tě místní chytili, mučili, nahráli to na video a zveřejnili. A to není ISIS, to není Al Kaida, to je běžný postoj běžných Iráčanů. Pokud by měli možnost zabít Američana, většina z nich by to udělala. Jestliže to je způsob, jakým přemýšlejí o Američanech, proč by se jinde měli chovat jinak? A proč bych si je tedy měl pouštět do svojí země?“

Čtyři dny po zveřejnění videa, 5. února, musel být Američan okamžitě evakuován kvůli výhružkám smrti.

Video vyvolalo na sociálních sítích obrovský zájem. Na Facebooku ho už zhlédlo přes 8 milionů lidí.

 

Zdroj: funker530.com

Tagy článku