Video: Americký Stryker vs. CV90 během cvičení v Estonsku

Video: Americký Stryker vs. CV90 během cvičení v Estonsku
Autor fotografie: NATO|Popisek: CV90 během bitvy
16 / 01 / 2016, 08:00

Americké Strykery a holandské CV90 se střetly ve cvičné bitvě v zasněženém Estonsku na začátku ledna 2016, kde probíhalo společné cvičení amerických a estonských pozemních sil.

Estonská armáda se v současné době seznamuje a cvičí s bojovými vozidly pěchoty CV90, které obdrží od Nizozemské královské armády v roce 2016.

V prosinci 2014 Nizozemsko prodala Estonsku 44 přebytečných strojů CV90 a šest MBT Leopard 1.

Zdroj: US Army, IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.