VIDEO: Amerika drtivě prohrála. Íránské gardy nemilosrdně kosí její vojáky v propagandistickém animovaném filmu

VIDEO: Amerika drtivě prohrála. Íránské gardy nemilosrdně kosí její vojáky v propagandistickém animovaném filmu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vojáci
22 / 02 / 2017, 18:00

Do kin jde animovaný film, který zobrazuje ničivou porážku USA íránskými revolučními gardami.

Íránský animovaný film ,,Perský záliv 2" ukazuje fiktivní válku mezi Íránem a USA. V ní by podle propagandistického snímku utrpěly USA zdrcující porážku od ,,uvědomělých" íránských revoluční gard, elitního vojenského sboru země.

Ve filmu je znázorněno, jak tyto gardy doslova kosí americké vojáky. Hodinu a půl trvající snímek začíná útokem amerického námořnictva na íránský jaderný reaktor a na další strategické body v zemi. Íránské revoluční gardy  reagují protiútokem a odpalují na americká plavidla balistické střely až do konečného vítězství.

Film jde do kin v době v mimořádně napjatých vzájemných vztahů. Írán provedl na konci ledna test balistické rakety středního doletu, na což USA zareagovaly uvalením nových sankcí na Írán. Na začátku února pak prohlásil americký ministr obrany Jim Mattis, že Írán je největším sponzorem terorismu.

 

psali jsme:

Írán nikdy nevyrobí jaderné zbraně, řekl ministr zahraničí Zaríf

Írán je největší sponzor terorismu, hřímal americký ministr obrany

 

Zdroj: reuters.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace