Video: Apokalypsa v Damašku

Video: Apokalypsa v Damašku
Autor: YouTube/screenshot/RT|Popisek: Letecké záběry předměstí Damašku
23 / 12 / 2015, 13:30

Dron agentury RT zachytil, jak vypadá předměstí syrského hlavního města Damašku po několikaleté válce.

Jedním z předměstí syrského Damašku je Jobar. Kdysi historická čtvrť která leží dva kilometry severovýchodně od starých městských hradeb. Stála tu Zelená synogoga, přes 2000 let stará, která byla poutním místem syrských Židů.  Dnes leží Jobar v troskách kvůli pokračujícím bojům mezi pravidelnou syrskou armádou a různými opozičními skupinami. Zdroj: RT

Před vypuknutím konfliktu v Sýrii v roce 2011 byl Jobar domovem asi 300.000 obyvatel, z nichž většina byli sunnitští muslimové. Na videozáběrech pořízených agenturou RT pomocí dronů je patrný apokalyptický rozsah bombardování tohoto syrského města.


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace