VIDEO: Austrálie s USA úspěšně otestovaly hypersonickou raketu. Je schopná dosáhnout rychlosti 8 000 kilometrů v hodině

VIDEO: Austrálie s USA úspěšně otestovaly hypersonickou raketu. Je schopná dosáhnout rychlosti 8 000 kilometrů v hodině
Popisek: raketa
18 / 07 / 2017, 14:30

V jihoaustralském městě Woomera proběhl úspěšný test hypersonické rakety v rámci programu HIFiRE 4 ( Hypersonic International Flight Research Experimentation Program).

Test hypersonické rakety byl výsledkem americko-australské spolupráce, Boeingu, University of Queensland a společnosti BAE Systems.

psali jsme: USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.

Raketa je schopná dosáhnout osmi machů, to znamená 8 000 kilometrů v hodině. Hlavní výhodou této rakety je zejména její snadná ovladatelnost. 

psali jsme: Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

Raketa je navržena tak, aby se ve vesmíru oddělila od přídavného motoru a prováděla kontrolované manévry, jakmile vstoupí do atmosféry. Nejnovější test měl zjistit, jak řídit hypersonickou raketu ve velkých výškách.

Firma BAE Systems v prohlášení vztahujícímu se k provedenému testu uvedla, že zkouška byla zatím nejkomplexnějším testem z dosud uskutečněných v rámci programu HIFiRE.

University of Queensland, která spolupracovala na tomto testu, se navíc bude angažovat i ve třech dalších v programu HIFiRE, které nesou označení HyShot, V, VI. and VII. Uskuteční se buď v jihoaustralské Woomeře, nebo norském ostrově Andøya. Tyto tři testy jsou financovány částkou 8,5 milionů dolarů a umožní v úspěšném případě zkonstruovat pokročilé prototypy náporových motorů se spalováním v nadzvukovém režimu. 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace