Video: Přistěhovalci ve Stockholmu napadli australský televizní štáb

Video: Přistěhovalci ve Stockholmu napadli australský televizní štáb
21 / 03 / 2016, 10:30

Televizní štáb dostal možnost nahlédnout do švédské multikulturní společnosti, a na reportáž prý nikdy nezapomene.

Televizní štáb australského pořadu "60 Minut" chtěl zadokumentovat život muslimů na předměstí švédského Stockholmu. Při natáčení začátkem března napadli členy štábu uprchlíci ze Somálska, Sýrie a Iráku. Informaci zveřejnil už 2. března server news.com.au.

Nejdřív došlo k fyzickému napadení, když z auta vyběhl muž a napadl kameramana. Incident vznikl jenom proto, že přistěhovalci nechtěli, aby štáb na místě natáčel. Policie dorazila na místo za deset minut a šest policistů muselo štáb hlídat. Po chvíli se rozhodli Australané natáčet o kus dál na náměstí, ale s tím rozdílem, že policisté zůstanou v povzdálí, aby zbytečně "neprovokovali."

Stojí za připomínku, že právě předměstí Rinkeby bylo svědkem násilností a pouličních nepokojů už v roce 2013 - tehdy v květnu řádily desítky útočníků, kteří zapalovali auta a vytloukali výlohy. Stockholm zažil hořící auta na předměstí už v roce 2011. Stovka většinou nezaměstnaných mladíků tehdy po dvě noci bojovala proti policistům ve čtvrti Rinkeby, přezdívané Malé Mogadišo. Zapálili přitom i školu. Přesto zůstává Švédsko v rámci Evropy i nadále jednou z nejotevřenějších zemí pro imigranty.

Chvíli probíhalo natáčení v klidu a místní přistěhovalci sdělovali svoje zážitky, jak se žije v převážně muslimské části Stockholmu, na předměstí Rinkeby. Jakmile ale policisté odešli, skupina maskovaných mužů opět napadla fotografa a kameramana. Jednomu z nich vyrazili zub, když ho pěstí udeřili do obličeje.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace