VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: auto bez řidiče
15 / 06 / 2017, 10:00

Na technologickém veletrhu CES bylo představeno zajímavé vozidlo bez řidiče.

Na veletrhu CES, který se konal v Šanghaji, zaujal návštěvníky samořiditelný vůz nazvaný Inmotion, který vypadá spíš jako obývací pokoj.

Vůz nemá volant a podle svých tvůrců se auto může flexibilně přizpůsobit potřebám pasažéra. Hlavní předností futuristicky vyhlížejícího vozu je pak cestovní komfort a dostatečný prostor. Navíc si pasažéři mohou přes aplikaci App zvolit, jak bude interiér vozidla vypadat včetně osvětlení. Budou moci také kontrolovat celkové ,,rozestavení" interiéru auta.

Za vývojem auta, které je zatím v počáteční fázi, stojí firma švédská firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS). ,,Design auta začíná od perspektivy jeho interiéru s úmyslem ukázat lidem, jak mohou hodnotně vyplnit svůj čas cestováním a ne jej mrhat tím, že budou ,,přilepeni" k volantu a celé hodiny se prokousávat centrem města," prohlásil na veletrhu CES její viceprezident pro obchod a marketing Jonas Hernqvist. ,,Toto auto je ve srovnání s ostatními unikátní," dodal Hernqvist s tím, že koncept flexibilního a komfortního prostoru pro cestující je ve vývoji vozu klíčovým parametrem. .

Zatím není známo, kdy se vůz Inmotion objeví na trhu ani kolik bude stát.

 

psali jsme:

V Británii už potkáte na silnicích auta bez řidičů

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku