Video: B-52 likviduje cíle Islámského státu

Video: B-52 likviduje cíle Islámského státu
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto B-52
23 / 05 / 2016, 08:00

Ze základny Al Udeid v Kataru nyní operuje šest strojů B-52 proti cílům ISIS v Iráku a Sýrii. Video ukazuje útok B-52 na vozidlo s výbušninami (VBIED) a na sklad těchto vozidel poblíž Kirkuku v Iráku.

Bombardéry B-52 zahájily bombardování cílů ISIS letos v dubnu, kdy nahradily modernější B-1, které se přesunuly zpět do USA na provedení upgrade zbraní a avioniky.

B1 byly nasazeny po dobu 6 měsíců, kdy napadly celkem 3 700 cílů během 490 bojových letů. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace