Video: B-52 nad Paříží

Video: B-52 nad Paříží
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: B-52 nad Paříží
24 / 04 / 2016, 08:00

Francouzské Mirage, americké stíhačky F-22 a strategické bombardéry B-52, přelétaly během oslav 100. výročí Lafayette Escadrille nad Paříží.

A kdo že byla letka Lafayette Escadrille? Letku, která vznikla za první světové války tvořili z valné většiny američtí dobrovolníci. Letka byla pojmenován na počest markýze de Lafayette, hrdiny americké a francouzské revoluce, jejím založením byl sledován cíl přesvědčit americkou veřejnost a politické představitele, že v této první "velké válce" není možné zůstat neutrální.

Založení je tedy dílem několika mladých amerických letců za podpory francouzských úředníků.

Lafayette Escadrille Memorial ceremony

V letce sloužilo 38 amerických dobrovolníků, jejichř průměrný věk byl 26 let, jedenáct z nich byli synové milionářů, třicet z nich mělo vysokoškolský titul, případně bylo na univerzitu zapsáno a devět pilotů bylo absolventy Harvardu.

Zdroj: Neam.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace