VIDEO: Barcelona se oblékla do sluníčkové: Chceme více migrantů, otevřete hranice, demonstrovalo 160 tisíc lidí

VIDEO: Barcelona se oblékla do sluníčkové: Chceme více migrantů, otevřete hranice, demonstrovalo 160 tisíc lidí
Autor: Flickr.com|Popisek: demonstrace
19 / 02 / 2017, 16:00

Necelých 200 000 lidí demonstrovalo za přijetí více uprchlíků.

Zhruba 160 000 lidí vyšlo v sobotu do barcelonských ulic, aby demonstrovalo za přijímání více uprchlíků tak, jak se k tomu zavázala španělská vláda již v roce 2015. Lidé skandovali podporu prouprchlické politice a v ruce drželi  transparenty, na nichž byly například nápisy ,,Náš domov je váš domov", ,,Už žádné výmluvy, přivítejme je hned" nebo ,,Už žádné smrti, otevřete hranice!"

Španělsko mělo podle agentury AFP v rámci přerozdělení uprchlíků mezi členské státy EU přijmout zhruba 16 tisíc uchazečů o azyl, přijalo jich pouze 1 100. Mnozí demonstranti apelovali na EU, aby začala trestat ty státy, které neplní ,,přerozdělovací závazky".

Masová demonstrace symbolicky skončila u břehů Středozemního moře, kde loni utonulo na 5 tisíc uprchlíků. Při demonstraci nedošlo podle policie k vážnějším incidentům.

 

související: Desetitisíce Poláků vyšly do ulic na protest proti vládě, která "omezuje demokratické svobody"

 

 

Zdroj: yahoo.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace